O nás

O nás

Český svaz silových sportů, z. s. byl v roce 2016 založen jako nezisková organizace z iniciativy Tomáše Lengala, Michala Širůčky a Mgr. Ivany Štěpánkové. Jeho cílem je rozvíjet a podporovat silové sporty na území České republiky, zvyšovat jejich prestiž a usilovat o jejich medializaci. K hlavní náplni českého svazu silových sportů patří organizace soutěží v oblastech strongman a silového trojboje, pořádání odborných seminářů, kulturních a dobročinných akcí a také podpora individuálního rozvoje silových sportovců.

Od roku 2016 je Český svaz silových sportů, z. s. pořadatelem oficiálního Mistrovství České republiky strongman.

Zakladatelé

Tomáš Lengal

Tomáš Lengal byl hlavním iniciátorem založení Českého svazu silových sportů, z. s. Jako úspěšný podnikatel se zálibou v silovém tréninku, dlouhodobě sledující českou i mezinárodní soutěžní scénu strongman a silových sportů, se rozhodl touto cestou podpořit organizátory soutěží i samotné sportovce v ČR a vytvořil tým, který se v současné době podílí na rozvoji a profesionalizaci těchto sportů u nás.

Michal Širůčka

Michal Širůčka patří mezi největší mediální propagátory silových sportů v ČR. Jako závodník v silovém trojboji a strongman sportu, spolupořadatel soutěží, moderátor sportovních akcí a také redaktor serveru Ronnie.cz, největšího internetového média se zaměřením na kulturistiku, fitness a silové sporty v ČR, usiluje již sedm let o popularizaci a zvýšení prestiže silových sportů. Jeho tvorba zahrnuje stovky reportáží, rozhovorů a odborných článků a jeho specializací je oblast strongman soutěží.

Mgr. Ivana Štěpánková

Mgr. Ivana Štěpánková se zasloužila o tvorbu stanov a vznik neziskového spolku Českého svazu silových sportů, z.s. V pracovním prostředí je projektovou manažerkou se zkušenostmi s vedením grantových i individuálních projektů, v soukromí pak aktivní kondiční cvičenkou zabývající se focením sportovních soutěží strongman. Díky těmto zkušenostem je důležitým členem vedení svazu.

Financování Českého svazu silových sportů, z. s.

Náš sportovní svaz je financován výhradně z darů a sponzorských příspěvků našich štědrých donátorů. K tomuto účelu jsme zřídili transparentní účet u České spořitelny, na který můžete přispívat. I když nejsou zatím anonymní dary zákonem zakázány, v nejbližší době se tak zřejmě stane, takže prosíme v případě vašeho zájmu podpořit náš svaz, abyste se nejdříve obrátili na vedení svazu, kde sepíšeme darovací smlouvu a teprve následně pošlete váš příspěvek.
Upozorňujeme, že přijímáme platby výhradně bezhotovostně na uvedený transparentní účet. Děkujeme!

Transparentní účet 000000-4214173319/0800