Strongmen’s Games Aš 2017

06 Květen 2017 10:00 Strongmen’s Games Aš 2017

Zatímco amatérští strongmani měli letošní soutěžní premiéru na Amateur Strongman Cupu v Praze, profesionálové odstartovali sezónu v sobotu 6. května prvním kolem Profesionální ligy strongman v Aši, kterou za podpory Českého svazu silových sportů uspořádal se svým týmem ašský strongman Čestmír Šíma, který je v současnosti nejúspěšnějším profesionálním strongmanem na domácí scéně.

Strongmen’s Games Aš je společně s Mistrovstvím ČR největší a nejprestižnější strongman soutěží u nás a potvrdily to výkony i naprosto zaplněný areál letního kina, kam se vešlo odhadem téměř 2000 diváků. Účast české strongman elity, jednoho reprezentanta Ukrajiny a dvou špičkových polských strongmanů i při relativně nižším počtu osmi závodníků, kteří se představili v odpolední kategorii profesionálů, slibovala stejně jako v předchozích letech skvělou show a neuvěřitelné výkony, které skutečně nejsou na žádné jiné soutěži v ČR k vidění.

Po vyčerpávajících šesti disciplínách zvedl nad hlavu trofej pro vítěze už pošesté domácí Čestmír Šíma, který i letos sváděl těžký boj s vynikajícím polským závodníkem Rafalem Kobylarzem. Třetí místo obsadil Jiří Vytiska ze Sušice.

Čestmír Šíma se svým týmem uspořádal už pošesté výjimečnou soutěž. Výjimečnou nejen tím, že je co do zátěží nejtěžší v ČR a poslední roky i jedna z nejtěžších v Evropě, ale i celkovou výší finančních odměn pro závodníky, které i letos činily v součtu více než 100.000 korun a například i šestý závodník v pořadí kategorie profesionálů si odvážel z Aše za svoje výkony a obrovské úsilí více než 8.000 korun. V Aši se navíc konají vždy dvě soutěže – jedna pro amatéry a jedna pro kategorii profesionálů. To je celkem dvanáct závodů za uplynulých šest let, pokaždé s perfektním servisem a zázemím pro závodníky a odměnami, které nejsou s výjimkou mistrovství ČR na žádné jiné české strongman soutěži k vidění.

Jsme rádi, že jsme mohli již podruhé podpořit právě tuhle výjimečnou událost, která tradičně zahajuje sezónu strongman soutěží v ČR a neustále zvyšuje svůj standard. Čestmír se svým týmem odvedl během šesti let obrovský kus práce a výrazně přispěl k růstu a profesionalizaci strongman sportu v ČR. Za to mu patří naše velké poděkování.

Za tým Českého svazu silových sportů
Michal Širůčka, Tomáš Lengal a Ivana Štěpánková

Reportáž na stránkách mediálního partnera Ronnie.cz

Reportáž na stránkách mediálního partnera deníku SPORT

Videoreportáž internetové televize MVTV

Fotogalerie na FB stránkách Českého svazu silových sportů

Dejte o nás vědět sdílením článku. Děkujeme.

Strongmen's Games Aš 2017

Jméno Body
1. Čestmír Šíma 43,0
2. Rafal Kobylarz 34,5
3. Jiří Vytiska 30,0
4. Janusz Kulaga 26,0
5. Josef Mazač 25,5
6. Jaroslav Švejda 23,0
7. Volodymyr Cyfra 16,0
8. Michal Tichý odstoupil (zranění)

Žádné komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Můžeš to změnit!

Napsat komentář

E-mailová adresa nebude publikována nebo sdílena. Povinná pole jsou ozačena hvězdičkou. *