Olympia Strongman 2017 – Otevřené mezinárodní mistrovství ČR

02 Září 2017 10:00 Olympia Strongman 2017 – Otevřené mezinárodní mistrovství ČR

V sobotu 2. září se před obchodním centrem Olympia sešly přesně tři desítky strongmanů z pěti států, aby bojovali o tituly mistra České republiky pro rok 2017 ve dvou kategoriích – amatérské a profesionální. Ve hře ale nebyly jen tituly a krásné trofeje, ale také více než 110.000 korun v podobě finančních prémií a doplňky sportovní výživy od partnera svazu firmy Smartlabs za dalších 30.000 korun! Soutěž, kterou jsme ve spolupráci s partnery a naším týmem uspořádali, tak byla jednou z nejlépe honorovaných strongman akcí, jaké se kdy v ČR konaly a závodníci tak měli kromě možnosti vybojovat prestižní titul i motivaci v podobě věcných a finančních cen.

V kategorii amatérských strongmanů se představilo 16 závodníků z celé ČR a nechyběla samozřejmě absolutní výkonnostní špička této divize, kterou v současnosti představují například Matouš Fritsch, Vladimír Kůta, Lukáš Žigmund, Tomáš Hamák, nebo Michal Šulc. Právě posledně jmenovaný, ačkoliv patřil k nejsubtilnějším závodníkům ve startovním poli, dokázal především díky mimořádně komplexním výkonům vybojovat titul amatérského mistra ČR pro rok 2017.

V profesionální divizi, která stejně jako v minulém roce byla otevřená i pro zahraniční siláky, změřilo síly čtrnáct závodníků- osm českých strongmanů, dva zástupci Polska, jeden strongman ze Srbska, jeden z Rakouska a dva reprezentanti Slovenska. Z téměř čtyřhodinové vyčerpávající bitvy, která zahrnovala šest brutálně náročných testů sily, kondice a vytrvalosti, vyšel nakonec vítězně loňský šampion Čestmír Šíma z Aše a podruhé v řadě se tak stal mistrem České republiky.

Letošní mistrovství ČR jsme připravovali opravdu dlouho. Dalo by se říct, že téměř od chvíle, kdy skončilo to loňské. A do letošních příprav jsme šli s tím, že nechceme pořádat „jen“ soutěž, ale chceme nabídnout závodníkům opravdový svátek strongman sportu v ČR. Akci, na které bude mít každý strongman maximální servis a na kterou se bude připravovat s vědomím toho, že změří síly se skutečnou elitou v boji o titul. Akci, kterou si maximálně užije, na kterou bude dlouho vzpomínat a ze které si odveze takové finanční a věcné ceny, které mu výrazně usnadní nesmírně náročnou soutěžní přípravu. Tohle byl náš cíl, udělali jsme pro to všechno, co bylo v našich silách, a věříme, že jsme se tomu co nejvíce přiblížili. Děkujeme všem, kteří nás podpořili, kteří nám pomáhali a podporovali nás. Bez Vás by to nešlo a věříme, že s Vaší pomocí bude příští mistrovství zase o něco větší. Tak zase za rok!

Za tým Českého svazu silových sportů
Michal Širůčka, Tomáš Lengal a Ivana Štěpánková

Reportáž na stránkách ČT sport

Reportáž na stránkách mediálního partnera Ronnie.cz – kategorie profesionálů

Reportáž na stránkách mediálního partnera Ronnie.cz – kategorie amatérů

Videoreportáž na youtube kanálu Českého svazu silových sportů

Fotogalerie na FB stránkách Českého svazu silových sportů

Dejte o nás vědět sdílením článku. Děkujeme.

Olympia Strongman - mistrovství ČR 2017

Jméno Body
1. Čestmír Šíma 68,5
2. Marcin Wlizlo (PL) 60,5
3. Nemanja Tasić (SRB) 60,0
4. Ronald Knoll (AUT) 54,0
5. Jaroslav Švejda 51,5
6. Lukáš Svoboda 50,0
7. Michal Tichý 49,5
8. Braňo Golier (SK) 46,0
9. Josef Mazač 42,5
10. Jan Šleis 38,0
11. Marcin Sendwicki (PL) 38,0
12. Igor Petrík (SK) 27,5
13. Jiří Žaloudek 12,0
14. Mari Zvrtek 4,0

Žádné komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře. Můžeš to změnit!

Napsat komentář

E-mailová adresa nebude publikována nebo sdílena. Povinná pole jsou ozačena hvězdičkou. *